پرش لینک ها
پیش دبستانی غرب تهران

چرا پیش دبستانی مهم است؟

اهمیت پیش دبستانی

آموزش خوب پیش دبستانی به فرزندانمان کمک می کند تا در تمام جنبه های زندگی موفق شوند. کودکان در دوران پیش دبستانی پایه ای قوی در مهارت های زندگی اجتماعی، پیش از تحصیل و عمومی پیدا می کنند که به آنها در موفقیت در مدرسه و فراتر از آن کمک می کند. این اولین زمینه ای است که عزت نفس کودک در آن ایجاد می شود. در پیش دبستانی، هر کودکی یاد می گیرد که با معلمان و همکلاسی های خود صحبت کند. این محیط ایده آل برای ایجاد زمینه برای موفقیت آینده کودک است. مهارت ها و دانشی که کودک در دوره پیش دبستانی به دست می آورد تأثیر بسزایی بر استعداد و نگرش کودک در مراحل بعدی زندگی دارد.

 

دلایل اهمیت پیش دبستانی در خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید)

 پیش دبستانی خلاق
لگو در مهد کودک و پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب تهران

1- خلاقیت و کنجکاوی

کودکان خردسال دارای تخیل فعالی هستند که می توان با پرورش آنها در یادگیری و خلاقیت بیشتر کمک کرد.محیط پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید) برای الهام بخشیدن به اکتشافات طراحی شده است و در توسعه ایده ها و مفاهیم  کودکانمان قدم بر داشته می شود. به جای تأکید بر پاسخ‌ها یا اقدامات «صحیح»، در پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید) تحقیق، سؤال پرسیدن و گوش دادن به ایده‌های کودکان تقویت می‌شود.

پیش دبستانی غرب تهران
پیش دبستانی خلاق غرب تهران

2- مهارت های اجتماعی

پیش دبستانی به کودکان کمک می کند تا مهارت های اجتماعی را کسب کنند. در دوره پیش دبستانی  خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید) کودکان مدت زمان زیادی را با سایر کودکان سپری می کنند. چندین امکان برای یادگیری نحوه دوست یابی، همکاری، گوش دادن و توسعه مهارت های گفتگوی اصلی در این مسیر وجود دارد. یادگیری اشتراک گذاری و همکاری از جنبه های مهم  تعامل اجتماعی در پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید) است.

 

3- ترغیب برای آموزش و یادگیری در آینده 

در پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب آموزش به گونه ای است که بواسطه بازی های آموزشی یادگیری کودکانمان لذت بخش تر می شود وهمین امر زمینه ساز ترغیب کودکانمان برای یادگیری های بعدی است. اگر تجربه اولیه کودک از یادگیری در کلاس در یک محیط بیش از حد آکادمیک باشد، ممکن است حس کنجکاوی قوی نداشته باشد و از یش دبستانی جدا شود. پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب  به کودکان اجازه می دهد تا با روش های مورد علاقه خود بیاموزند و رابطه مثبت با یادگیری را تقویت می کنند. 

 

4- توسعه مهارت ها 

مربیان در پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب  از انواع بازی ها و فعالیت ها  برای کمک به کودکان برای رشد توانایی های پیش از سوادآموزی استفاده می کنند. بچه‌ها قافیه‌هایی را یاد می‌گیرند که به آنها کمک می‌کند بین صداها تمایز قائل شوند، به داستان‌های بلندخوان گوش دهند و با انجام بازی های آوایی صداآموزی ،ترکیب صداها و ساخت کلمات جدید را بیاموزند. مهارت های زبانی به بهترین وجه در یک محیط غنی از زبان آموخته می شوند. در پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب با معرفی واژگان جدید و پرسیدن سؤالات فکری از طریق فعالیت ها به کودکان کمک می کنند تا مهارت های زبانی خود را ایجاد کنند. در پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب کودکان از مزیت آشکاری در یادگیری صحبت کردن موثر برخوردارند، زیرا آنها فرصت های زیادی برای کشف چیزهای جدید، گوش دادن به کتاب هایی با صدای بلند، اجرای داستان و آواز خواندن دارند.

 

5- توسعه مهارت های فردی  

در پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب به کودکان اغلب فرصت هایی داده می شود تا در دوره پیش دبستانی مسئولیت پذیری را تمرین کنند. مربیان پیش دبستانی شستن دست ها، نگهداری وسایل شخصی و بازگرداندن اسباب بازی ها به مکان های مناسب خود و مهارتهای فردی را به کودکان آموزش می دهند.

 

پیش دبستانی خلاق غرب تهران
پیش دبستانی خلاق غرب تهران

6- کودکان یاد می گیرند که مراقب یکدیگر باشند.

کودکان پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب نه تنها یاد می گیرند که چگونه از خود مراقبت کنند، بلکه یاد می گیرند چگونه از دیگران نیز مراقبت کنند. مربیان کودکان را تشویق می کنند تا در یادگیری توانایی های جدید به یکدیگر کمک کنند و خود را منبعی برای کودک دیگر بدانند.

 

7- توسعه مهارت های شناختی

کودکان مهدکودک و پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید) با شرکت در فعالیت هایی که آنها را تشویق می کند چیزهای جدید را امتحان می کنند، مسائل را حل می کنند، سوال میپرسند و فقط دنیا را مشاهده می کنند، مهارت های شناختی خود را توسعه می دهند. این نوع فعالیت ها در دوره پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید) مورد تاکید قرار می گیرد و کودکان در نتیجه آن بیشتر یاد می گیرند.

بهترین پیش دبستانی غرب تهران
پیش دبستانی منطقه 5

8- توسعه مهارت های حرکتی

بسیاری از فعالیت های پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب به منظور کمک به توسعه مهارت های حرکتی ظریف و هماهنگی فیزیکی و توسعه یکپارچگی حسی است. با پروژه هایی مانند سفال، نقاشی خلاق و حتی بریدن با قیچی، کودکان تشویق می شوند تا کنترل دقیق انگشتان خود را توسعه دهند و با فعالیت هایی همچون ژیمناستیک ،یوگا، بازی ورزش، اسکیت به توسعه مهارتهای حرکتی درشت می پردازیم.

نجاری در مهد کودک و پیش دبستانی غرب تهران
مهد کودک و پیش دبستانی غرب تهران

9- پیش دبستانی کودکان را برای مدرسه آماده می کند.

یکی دیگر از دلایل اهمیت آموزش پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب این است که به کودکان کمک می کند برای مدرسه آماده شوند،که در طول زمان به طور فزاینده ای آکادمیک شده است.

پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب یک برنامه آموزشی با کیفیت بالا، زمان بازی ایمن و همچنین رشد مهارت در آمادگی برای مدرسه را برای کودکان فراهم می کند.

 

‌نتیجه

همانطور که مغز کودک در این سال های حیاتی رشد می کند، فقدان آموزش اولیه موثر ممکن است منجر به از دست رفتن شانس در مدرسه و بعد از آن شود. طبق مطالعات، کودکانی که به آموزش اولیه دسترسی دارند، در زندگی موفق‌تر از کودکانی هستند که دسترسی ندارند.

 

پیش دبستانی خانه خلاقیت غرب (خانه خورشید) فرصتی را برای کودکان فراهم می‌کند تا تمام پتانسیل‌ها، مهارت‌ها و استعدادهای خود را درک کنند. آموزش در دوران کودکی علاوه بر مزایای فردی، تأثیر مطلوبی بر کل جامعه دارد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید: 

۰۹۱۹۰۳۱۶۸۷۵

۴۴۱۵۶۹۵۵

http://instagram.com/khanehkhallaghiat

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.