پرش لینک ها

روشهاي موثر در پيشگيري از سرماخوردگي

١-واكسن آنفلوآنزا

واکسن آنفلوآنزا (این واکسن هم می‌تواند به بازو تزریق شود هم می‌توان آن را به صورت قطره در بینی چکاند) و بسيار موثر است .

٢-شستشوي دستها

پیش از غذاخوردن ، بعد از بازی، تمیز کردن بینی، عطسه و دور انداختن دستمال کاغذی مصرف شده دستان خود را بشویید. همانطور که انجام هر عملی قوانین خاص خودش را دارد شستشوی دستان نیز باید به نحو مطلوب انجام پذیرد، به این منظور دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه با آب ولرم و صابون بشویید.

٣- پرهيز از استفاده از ظروف مشترك هنگام سرو غذا

جهت پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا حتی از استفاده مشترک فنجان با افراد خانواده خود نیز بپرهیزید. هنگام صرف غذا از این که به آنها در یک ظرف غذا بدهید جدا خودداری کنید.

٤-استفاده از موادغذايي مفيد و سالم

در صورت عدم حساسيت ، کافی است که به غذای روزانه خود سیر اضافه کنید با این کار موجب خوش طعم‌تر شدن غذای خود می‌شویدو از دیرباز مادرانی که به کودکان خود شیر می‌دادند با مصرف سیر موجب افزایش شیر خود می‌شدند.استفاده از آبميوه هاي طبيعي همچون آب پرتقال و …..و استفاده از سبزيجات و ميوه هاي تازه و ……

۵. هنگام سرفه جلوی دهان خود را بگیرید

به کودکان خود آموزش دهید در صورت نداشتن دستمال کاغذی به جای سرفه یا عطسه بر دستان خود، بخش داخلی آرنج خود را جلوی دهان یا بینی خود بگیرند و این یکی از روش‌هایی پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا است.

٦- ورزش

ورزش ایمنی بدن را افزایش می‌دهد وبهتر است که این کار را در فضای آزاد انجام دهید، این هوای سرد نیست که موجب سرماخوردگی می‌شود بلکه میکروب‌های سرماخوردگی موجب این امر می‌شوند.

٧–پرهیز از استفاده از لوازم مشترک

لوازمي همچون حوله ، لباس ، بالشت و …..

٨- توجه به خواب مناسب

اطمینان حاصل کنید که خواب شما و کودکتان به اندازه کافی است، بهره‌مند شدن از خواب کافی و غذای مناسب باعث می‌شود تا اطمینان حاصل کنید سیستم ایمنی بدن شما به قدر کافی قوی است.

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.